Klikk for video
Spill video

- Det er deg jeg jobber for!

Se Ludvig hjelpe svartebørshaiene på Øya.


katrine.opdahl@nrk.no
Publisert: 19:09 10 august, 2011

- Ikke kjøp billetter på svartebørsen, var den klare meldinga fra festivalledelsen da tredve festivalbånd ble stjålet fra Øyafestivalen tirsdag. Onsdag hadde billetthaiene for anledningen møtt opp i regntøy, og vår egen Ludvig Løkholm Lewin gikk dem i møte.

Les: Øya frastjålet 30 bånd

- Det er ingen som bidrar så lite, og tjener så mye som svartebørsfolka. Likevel er det for ille å plage de som kommer hit, så i dag valgte jeg å hjelpe billetthaiene så mye at jobben deres ble umulig.

Og hjelp fikk de, se hvordan det gikk i videoen øverst i saken.

- De er jo i den vriene situasjonen at de må gjemme seg for politiet, samtidig som de må være synlige for publikum. Når de da fikk skikkelig markedsføringshjelp fra en ekspert, ble de litt stressa/forbanna, fortalte Ludvig etter sitt bidrag.

Det er ikke første gang Ludvig har hilst på billetthaiene utenfor portene til Øyafestivalen. I 2008 prøvde han seg på ren utpsyking i rosa kanindrakt, med maksimal uttelling.

Se: Urinal og kaniner

Mer: Last ned P3s festivalguide-app

Tags: , , , ,

Del "- Det er deg jeg jobber for!"
 
  • http://lolpatrol.org loLpaTrol

    Haha, genialt!

  • Ole

    Helt fantastisk.

  • Magnar

    Konge :)

  • David

    Når det finnes noen villige kjøpere, vil det alltid komme noen som selger….

  • Trond

    Hva er forskjellen på å kjøpe en leilighet for 2 mill for så å selge de for 2,5 og å kjøpe en bill for 1000 og selg for 1500?

  • Erik

    ja ja Trond, da har du ikke skjønt noe…

  • Synsern

    Det andre er mer umoralsk. Det bare er sånn.

  • Hilde

    Det er snylting uansett…jaffal dersom de som kjøpte leiligheten ikke har gjort noe med den og selger den noen uker etter at de kjøpte den : )

  • Hanna

    Hvorfor er det så mange formater på nett-tv til NRK? :( Greit nok at en ikke kan se den vanlige nett-tv på ipad, men det formatet som ofte brukes inne i artiklene vises bra. Kan ikke p3 bruke det formatet sånn at jeg også kan få le av svartebørshaiene? :)

  • Øyvind

    Mac er no mækk :) derfor.

  • kent

    Han ligne på en hitlerjugend han dærre…

  • Hans Olav

    Det er vel greit å ikke sammenligne epler med bananer?

    En som kjøper 30 billetter og videreselger (om noen velger å kjøpe) med fortjeneste sitter igjen med ren fortjeneste, mens en som kjøper 30 boliger sitter for det første med en mye større risiko for å tape penger da selger ikke kan bestemme at boligens verdi har økt med 500000. Det er det markedet som bestemmer. Ikke minst må vedkommende ha økonomien i orden for å kunne gjøre noe sånt. Dessuten, hadde jeg sett på ett hus, og muligens vurdert det så hadde ikke JEG kjøpt det to måneder senere for en høyere pris.

    Har du aldri opplevd irritasjon med at det ikke er billetter igjen til salgs på ett arrangement bare for å se alle som selger til blodpris på nettet eller utenfor arrangementet? Vil folk ta sjansen med hus, kjør på. Da venter jeg heller til selgeren får kalde føtter og må selge med tap pga problemer med banken.

  • Lars

    Fordi det er lov å selge en bolig, mens det er ulovlig å selge billetter videre. Festivalen har rettighetene til å selge inngangsbillettene til sin festival. Hva om du inviterer en person til fest og så overlater han den invitasjonen til en venn for 50 kroner, en person du ikke kan fordra?

  • Tomas

    Skal vi ikke snart slutte med sånne ironiske barter? Jeg skjønner at du vil være like kul som hipsterene du så i NYC i fjor, men voks opp da.

  • Anders

    Det er overhode ingen forskjell trond, med unntak av at videre salg av bolig ikke er lov før man har eid boligen i minst 12 måneder.
    Svartebørs salg er som all annen business, og desverre så virker det som folk flest ikke har fått med seg at de fleste produkter(klær, kosmetikk, møbler osv) i de fleste bransjer kjøpes til ca halvparten av hva de selges for.
    Det finnes selvfølgelig unntak som for eks produkter med meget sterk konkuranse som for eks iphone,ps3 og lignende produkter som “er i vinden”.
    Dette gjelder i tillegg dagligvarebransjen hvor profit marginen ved videre salg er noe mindre pga sterk konkuranse.
    Men gennerlt sett så prøver de fleste bransjer som retter seg mot et uinformert privat marked å tjene mest mulig på produktene de videre selger.
    Det er nesten så man kan si at svartebørs haiene fortjener honør for i det minste å være såpass ærlige med hvor mye de tar i fortjeneste, og hadde det ikke vært for dem så hadde ikke de som var for loka i hue til å planlegge litt fremover i tid for å få ordnet seg billetter på valig måte til vanlige pris, fått billetter i det hele tatt.
    Så til folk der ute; ikke vær sur på svartebørs haien som tar blod pris, vær sur på deg selv som ikke klarte å få med deg at billetten var i salg!

  • Fuglpåtaket

    Rofl!

  • andre

    mange som ikke kjønner mye her kjønner jeg. kjenner folk som driver med bill. noen ganger taper dem penger å noen tener. kommer bare frem i media når dem selger til over prisen ikke under å vanlig, dem hjelper med å skaffe billetter uansett. anders

  • andre

    her blir det sagt mye rart men folk som går på konserter vet at ikke de gullbåndene havnet på svartebørs. de som ordner bill sånn gjør selvsagt ikke det. for dem står jo der hver dag. å bill til 1000. på ons når vanlig pris var 800. det blir 200. til han som solgte å ikke. 300. å alle dem som går mye på konserter vet att prisene, varierer. å det som er bra å ha dem. er att dem alltid ordner bill. noen ganger dyrt å noen ganger billigere en vanlif pris, gå en del på konserter så får dere se.