- Whaaat? Shit! Ja!
Machine Birds gikk videre til Urørtfinalen 2011.
Les óg: Slik blir Årets Urørt avgjort
- En stor takk til alle som har stemt på oss. Det var jo veldig jevnt. Og så vil jeg takke Øyvind, fra bandet Funin, som spilte inn låta med oss! Nå skal vi øve øve øve!
Hør Machine Birds vinne duellen her:
Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.
Hør finalelåta “One Last Try”:
Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.
Hør flere av låtene til Machine Birds på Urørt
I den aller siste Urørtduellen stod det mellom den vakre låta til Machine Birds og den friske danserocken til Fort Boyard. Jentene i Machine Birds fikk tilslutt flest stemmer og er dermed klare for å kjempe om tittelen “Årets Urørt” 21. januar 2011.
Like etter klokka 15 fredag ettermiddag entret Wolfgang Wee, musikkprodusent i P3, Popsalongen med svarkonvolutten. Spenningen var høy for Marte Eberson (Machine Birds) og Tor Øystein Hansen (Fort Boyard).
- Spenningen er til å ta å føle på! Kjenner jeg er spent selv, sa Wolfgang før han leste opp resultatet.
- Av de i alt fire Urørtduellene som har pågått denne måneden har dette har vært den jevneste. Men ett band fikk tilslutt flest stemmer og skal til Urørtfinalen 2011. Med 62 % av av stemmene er det nå klart at vinneren av den aller siste Urørtduellen er…. Machine Birds!!
- Whaaat? Shit!! Ja!!! Herregud, det hadde jeg aldri trodd. Det var veldig kult, sa Marte Eberson.
Absurd
- Nå skal dere i Urørtfinalen med Forza, Brighton og Honningbarna. Hva tenker du om det?, spurte Siri Knudsen, programleder i Popsalongen på P3.
- Jeg syns det er litt absurd akkurat nå. Nå må vi bare øve øve øve, fortsatte duellvinneren Marte fra Machine Birds.
Klare for Urørtfinalen 2011
Hele den siste måneden har P3 Urørt lansert ukentlige dueller. P3s Urørtredaksjon valgte, på bakgrunn av bandene som har vært Ukas Urørt i løpet av 2010, ut åtte band vi har ekstra stor tro på. Videre har det vært opp til publikum å stemme frem et band hver uke til Urørtfinalen 2011. Nå er altså de fire finalistene fra Urørtduellene klare.
Les også: Du bestemmer – slik blir Årets Urørt avgjort
Aller først vant Honningbarna mot Oslo Ess: - JAAAA! Honningbarna i finalen

Honningbarna vant den aller første Urørtduellen Oslo Ess og ble de første finalistene i Urørtfinalen 2011.
Forza slo Razika i den andre Urørtduellen - Åååh, det var deilig
I tredje duell slo Brighton ut Bloody Beach: - Det er helt sjukt
Få også med deg Urørt-applikasjonen som er lansert.
Urørt til iPad og iPhone
Gratulerer til de fire finalistene! Hva skjer videre? Følg med på P3.no i ukene som kommer!!
Tags: Fort Boyard, Machine Birds, One Last Try, Popsalongen, Silver, urørtduellen, Urørtfinalen 2011
Del "- Whaaat? Shit! Ja!"
-
http://p3.no/p3-urort-gir-deg-makta/ p3.no » P3 Urørt gir deg makta
-
http://p3.no/machine-birds-vs-fort-boyard/ p3.no » Machine Birds vs. Fort Boyard
-
Gry Larssen
-
http://p3.no/hvem-blir-arets-urort-2011/ p3.no » Hvem blir Årets Urørt 2011?






